ويرايش 9 بعد از ماهها تلاش بي دريغ تيم برنامه نويسي و آموزشي شرکت، با تغييرات اساسي در ظاهر، محتوا و نحوه آموزش منتشر شد. [... ادامه]

تا کی میخواهید به مطالعه خسته کننده لغات و گرامر انگلیسی ادامه دهید؟
هنوز هم نمی توانید فیلم و اخبار انگلیسی را متوجه شوید؟
هنوز هم نمی توانید انگلیسی را بفهمید و صحبت کنید؟
معجزه آموزش انگلیسی را فقط در 6 ماه با ELA تجربه کنید.

دستیار آموزش انگلیسی

محتویات و منابع آموزش نرم افزار ELA

اطلاعات موجود در ELA

 

resources

اطلاعات موجود ELA به یک منبع خاصی محدود نبوده و از چندین و چند منبع توسط واحد تحقیق شرکت جمع آوری و ویرایش شده است. این اطلاعات از اساتید زبان ، کتابهای مرجع آموزش انگلیسی ، سایتها و … جمع آوری شده است. بخش بزرگی از محتوای ELA توسط اساتید بزرگ جمع آوری شده است. همچنی منابع این نرم افزار حاصل سال‌ها تحقیق در اینترنت می‌باشد كه اكثرا توسط سایت‌های اینترنتی برای تقویت بخشی از توانایی زبان طراحی شده‌اند این اطلاعات بعد از جمع آوری ویرایش گردیده و مطالب اضافی آن‌ها حذف شده‌اند. پس از ویرایش اولیه تغییراتی روی آن‌ها اعمال گردیده است تا با ساختار كلی ELA هماهنگی داشته باشند و نقطه جالب آن‌ها این است كه برای هر كدام روشی طراحی شده است تا پروسه فراگیری آن‌ها به راحتی صورت پذیرد برخی از این منابع عبارت‌اند از:

عمومی
در این گروه جملات عمومی گردآوری شده است كه این جملات شامل مكالمه، ضرب‌المثل، جملات موجود در فیلم‌ها، جملات قصار، تكه‌های موجود در آهنگ‌ها و غیره می‌باشد. ضمنا جملات مهم شش جلد كتاب معروف English 900 به همراه فایل mp3 آن‌ها در این منبع آْمده است.

اخبار
مجموعه‌ای از لغات و اصطلاحات مهم اخبار كه از VOA SPECIAL ENGLISH و BBC و سایت خبرگزاری ایرنا جمع آوری شده است ترجمه این لغات به گونه‌ای انجام گرفته كه مطابق معنی ارائه شده آن‌ها توسط سایت‌های مذكور باشد سایت BBC یك بخش آموزش زبان از طریق اخبار برای زبان‌آموزان دارد كه اصطلاحات مهم این سایت در دو حالت انگلیسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی جمع آوری شده و سپس با یكدیگر مطابقت داده شده‌اند.

VOA نیز اعلام كرده است ۱۵۰۰ لغت كلیدی را شناسایی كرده است كه بهترین كارآیی را در زبان انگلیسی دارند. این لغات نیز بعد از ویرایش و حذف لغات ساده و پیش پا افتاده، به ۱۱۰۰ لغت تقلیل داده شده است. گروه اخبار توانایی لازم را در كاربر برای درك اخبار انگلیسی ایجاد می‌كند.

روش آموزشی ارائه شده برای فراگیری این اصطلاحات از ابداعات ELA می‌باشد به گونه‌ایی كه در بخش راهنما توضیحاتی به انگلیسی درباره لغت داده می‌شود و كاربر بایستی لغت مورد نظر را حدس بزند.

Role Playing
در این مجموعه كه خود به سه گروه جداگانه تقسیم شده است، گفت‌وگوهای دو طرفه ساده شش جمله‌ای جمع‌آوری شده است كه كاربر می‌تواند نقش نفر دوم را به هنگام یادگیری این قسمت به عهده گیرد. هر دیالوگ كامل دارای یك اصطلاح انگلیسی است که معمولا معنی آن اصطلاح به انگلیسی نیز آموزش داده شده است.

جملات و اصطلاحات عامیانه
اگر گفته شود كه انگلیسی زبان اصطلاحات است سخن گزافه‌ایی نیست بدون آشنایی با این اصطلاحات هرگز قادر به پیشرفت و فراگیری زبان در ELA نخواهیم بود در ELA مجوعه‌ی کاملی از اصطلاحات عامیانه به همراه معنی انگلیسی آنها آورده شده است. به علاوه كاربرد این اصطلاحات در داخل جمله نیز نشان داده شده است.

متضاد و مترادف
یک مجموعه از مترادف‌ها و متضادها، با هدف یادگیری لغات در ارتباط با هم.

سؤالات رایج
بخش بزرگی از گفت‌وگو و دیالوگ‌ها با سوال آغاز می‌شوند و در محتوای دیالوگها نیز بارها از جملات سوالی استفاده می‌شود. در این گروه بیش از شش هزار جمله سوالی طبقه بندی شده وجود دارد.

جملات تلویزیونی
در شوهای تلویزیونی نوع خاصی از زبان انگلیسی استفاده می‌شود، گفته می‌شود كه تعداد ۱۱۴ عبارت در انگلیسی، كاربرد بالایی درشوهای تلویزیونی دارند. دراین گروه برای هر اصطلاح صد ها مثال نمونه آورده شده است.

Star Words
حدود ۵ هزار کلمه‌ایی که بیشترین کاربرد را در انگلیسی دارند به همراه یک مثال برای هر یک از آن‌ها

جملات خاص
سایتی ادعا کرده بود که در ۱۵ ساعت، به اندازه ۲۵ سال انگلیسی یاد بگیرید. حیف‌مان آمد که این منبع در مجموعه حاضر موجود نباشد. اما فقط توانستم به نیمی از این منبع دسترسی پیدا کنم.

لغات مرتبط
مجموعه‌ایی از لغات مربوط به یک موضوع خاص مانند مسافرت. این منبع در تب لغات ، به هنگام فشردن کلید (آمار/گروه) قابل دسترسی است.

تکه‌های سخن
تکه‌های سخن ، مجموعه تقریبا ساده و کاملی است كه می‌تواند یک ساختار کلی در ذهن ما برای زبان انگلیسی ایجاد نماید. این اطلاعات از سایت Esl Gold جمع‌آوری شده و ویرایش‌های لازم رویشان انجام گرفته است. در این منبع برای هر موضوعی چند جمله کاربردی آورده شده است.